cat-right

Recepcjonistka

Recepcjonistka

Recepcjonistka to osoba pracująca o hotelach, motelach, pensjonatach, schroniskach, ośrodkach wypoczynkowych, salonach SPA, salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej, gabinetach lekarskich, przychodniach (i wielu innych miejscach), zajmująca się kontaktem z klientami i gości. Przyjmuje ona rezerwacje noclegów, wizyt, czy też zabiegów. Obsługuje korespondencję. Prowadzi rozmowy telefoniczne z osobami zainteresowanymi usługami danej placówki i udziela im niezbędnych informacji.

W przypadku hoteli i podobnych miejsc zajmuje się obsługą i zameldowaniem gości, wydawaniem kluczy, przyjmowaniem opłat i wystawianiem rachunków. Pracując w gabinetach i salonach recepcjonistka udziela informacji i rejestruje wizyty.

Recepcjonistka jest pewnego rodzaju wizytówką miejsca, w którym pracuje, ponieważ to do niej, jako pierwszej, udają się przybyli goście i zainteresowani usługami.

Zawód ten wiąże się z bardzo natężonym kontaktem z ludźmi.

Jak zostać recepcjonistką?

Jak zostać recepcjonistką?

Pracodawcy poszukują osób, które ukończyły szkołę policealną na kierunku recepcjonistka lub absolwentów szkół wyższych, które ukończyły studia na kierunku hotelarstwo, turystyka i rekreacja, administracja, zarządzanie itp. Często warunkiem przyjęcia do pracy jest bardzo dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego oraz obsługi komputera i pakietu Microsoft Office, a także umiejętność obsługi urządzeń biurowych.

Osoby nieposiadające pożądanego wykształcenia mogą kształcić się na specjalnych kursach dla recepcjonistów.

Ile zarabia recepcjonistka?

Ile zarabia recepcjonistka?

Wynagrodzenie uzależnione jest od wielkości ośrodków, w których pracuje recepcjonistka. Wyższą pensję otrzymują osoby pracujące w luksusowych hotelach w dużych miastach. Najczęściej zarobki osoby pracującej na tym stanowisku mieszczą się w granicach 1400 – 3000 złotych.

Recepcjonistka - wymagane predyspozycje

Recepcjonistka - wymagane predyspozycje

Recepcjonistka musi charakteryzować się wysoką kulturą osobistą, uczciwością, otwartością i łatwością nawiązywania kontaktów. Poza tym musi posiadać elegancki, nienaganny, wzbudzający zaufanie wygląd. Powinna być uprzejma i życzliwa, a przychodzących gości zawsze powinna witać z uśmiechem. Jej niewątpliwą zaletą będzie cierpliwość oraz umiejętność właściwej i efektywnej organizacji swojej pracy.

Jak pisać list motywacyjny w zawodzie recepcjonistki?

Jak pisać list motywacyjny w zawodzie recepcjonistki?Praca na stanowisku recepcjonisty skierowana jest do osób, którym niestraszny jest kontakt z ludźmi. Zazwyczaj są to osoby o wysokim poziomie kultury osobistej, elokwentne, które są otwarte i przyjaźnie nastawione do otoczenia. Konieczne jest podkreślenie pewnych cech i umiejętności, które usprawnią pracę na tej posadzie.

Zobacz czego szukali internauci
  • recepcjonistka
  • list motywacyjny rejestratorka medyczna
  • list motywacyjny recepcjonistka bez doświadczenia
  • list motywacyjny recepcjonistka medyczna
  • list motywacyjny rejestratorka
  • list motywacyjny rejestratorka medyczna wzór
  • rejestratorka medyczna list motywacyjny
  • list motywacyjny recepcjonistka w przychodni
  • recepcjonistka zarobki
  • ile zarabia recepcjonistka