cat-right

Magazynier

Magazynier

Magazynier to osoba pracująca w magazynach i hurtowniach spożywczych, przemysłowych i kosmetycznych, zajmująca się ich prowadzeniem i nadzorująca ich funkcjonowanie. Osoba ta dba o towar znajdujący się w magazynie. Uzupełnia jego braki, składając odpowiednie zamówienia, sprawdza, czy dostarczony i wydany towar zgadza się z wystawionymi na niego fakturami, pilnuje, by był przechowywany w odpowiednich warunkach i by był przydatny do użycia – kontroluje daty ważności produktów. Magazynier zabezpiecza zawartość magazynu przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami. Musi także co pewien czas przeprowadzać inwentaryzację.

Praca ta najczęściej odbywa się w systemie zmianowym. Magazynier często musi pracować w nocy. Ponadto narażony jest na substancje toksyczne, łatwopalne i wybuchowe. Jego praca wiąże się również z częstymi wypadkami, do których zalicza się m.in. upadki z wysokości, uszkodzenia spowodowane maszynami (np. wózkami widłowymi), upadki na śliskiej nawierzchni.

U osób długo pracujących na tym stanowisku mogą pojawiać się dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz kończyn dolnych i górnych.

Jak zostać magazynierem?

Jak zostać magazynierem?

Chcąc ubiegać się o pracę na stanowisku magazyniera, wystarczy mieć ukończoną szkołę zawodową. Należy posiadać uprawnienia do obsługi wózka widłowego oraz prawo jazdy. Niezbędne są aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne. Poza tym mile widziana jest umiejętność zarządzania magazynem oraz ogólne doświadczenie w tego typu pracy.

Kandydat nie może być karany. Zwykle pracę tę otrzymują mężczyźni.

Ile zarabia magazynier?

Ile zarabia magazynier?

Wynagrodzenie magazyniera kształtuje się nieco powyżej najniższej krajowej pensji. Czasami (w większych zakładach i firmach) może osiągnąć lub przekroczyć stawkę 2000 złotych.

Jaki powinien być magazynier?

Jaki powinien być magazynier?

Praca ta jest przeznaczona dla osób silnych i sprawnych fizycznie. Ponadto muszą to być osoby zorganizowane, skrupulatne i umiejące dbać o porządek. Istotną cechą magazyniera jest odpowiedzialność oraz wytrzymałość na wysiłek i gotowość do intensywnej pracy. Należy również posiadać umiejętność współpracy w zespole. Mile widziane jest, jeśli jest to osoba orientująca się w specyfice towaru, którym się zajmuje.

Osoba pracująca w tym zawodzie musi potrafić obsługiwać pakiet Microsoft Office.

Zobacz czego szukali internauci
  • umiejętności magazyniera
  • cechy magazyniera
  • magazynier
  • magazynier umiejętności
  • zawód magazynier
  • uprawnienia magazyniera
  • magazynier cechy
  • magazynier zawód
  • ile zarabia magazynier
  • umiejetnosci magazynier