cat-right

Nauczyciel przedszkola

Nauczyciel przedszkola

Nauczyciel przedszkola jest to osoba zajmująca się wychowywaniem dzieci w wieku przedszkolnym. Swoje obowiązki pełni w placówkach zwanych przedszkolami. Wychowywanie to polega na efektywnej organizacji czasu dziecka, planowaniu czasu na naukę i zabawę.

Osoba pracująca na tym stanowisku zajmuje się nauczaniem podstawowych zasad higieny, piosenek, wierszyków, literek, kolorów, czyta bajki, organizuje zajęcia plastyczne i wycieczki. Obowiązkiem nauczyciela jest prowadzenie zajęć ruchowych. Ogólnie rzecz ujmując: jego rolą jest wpojenie dzieciom podstawowych umiejętności niezbędnych do dalszej nauki w szkole.

Nauczyciel przedszkola albo samodzielnie prowadzi grupę przedszkolną, albo pomaga mu w tym drugi nauczyciel. Najczęściej pracują oni w systemie zmianowym po pięć godzin dziennie.

Jak zostać nauczycielem przedszkolnym?

Jak zostać nauczycielem przedszkolnym?

Pracę tę najłatwiej będzie dostać osobie, która ukończyła studia wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna lub pedagogika specjalna. Na tym stanowisku mogą także pracować absolwenci kolegiów nauczycielskich.

Nie ma przeciwwskazań, co do pracy mężczyzn na tym stanowisku, jednak zawód ten najczęściej wybierają kobiety.

Ile zarabia nauczyciel przedszkola?

Ile zarabia nauczyciel przedszkola?

Nauczyciel przedszkola rozpoczynający pracę może zarobić ok. 1300 złotych. Następnie jego zarobki mogą wzrosnąć do ok. 2200 złotych.

Wyższe wynagrodzenie otrzymują nauczyciele pracujący w prywatnych przedszkolach.

Pożądane cechy w zawodzie nauczyciela przedszkolnego

Pożądane cechy w zawodzie nauczyciela przedszkolnego

Aby być dobrym nauczycielem przedszkola, trzeba przede wszystkim lubić dzieci posiadać umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu z nimi. Dobrze jest, jeśli kandydat posiada już jakieś doświadczenie w pracy z dziećmi. Istotnymi cechami, którymi powinien się charakteryzować są cierpliwość, łagodność, opiekuńczość, podzielność uwagi. Ponadto nauczyciel przedszkola powinien być kreatywny, posiadać rozwiniętą wyobraźnię oraz talent artystyczny i zdolności wokalne. Musi być osobą odpowiedzialną, ponieważ codziennie przez kilka godzin samodzielnie opiekuje się grupą dzieci.

Przeciwwskazaniem do pracy w tym zawodzie są wady słuchu i wymowy. Powinna być to osoba sprawna fizycznie.

Jak pisać list motywacyjny do pracy nauczyciela przedszkolnego?

Jak pisać list motywacyjny do pracy nauczyciela przedszkolnego?Wychowawca przedszkolny to osoba, na której spoczywa ogromna odpowiedzialność - to on przez znaczną część dnia opiekuje się najmłodszymi użytkownikami przedszkola. Selekcja w zawodzie nauczyciela przedszkola jest stosunkowo wysoka, dlatego należy zatroszczyć się o to, aby nie zakończyć rekrutacji już na etapie wysyłania pism aplikacyjnych do pracodawcy.

Zobacz czego szukali internauci
  • list motywacyjny przedszkolanka
  • opinia o nauczycielu
  • list motywacyjny do pracy w przedszkolu
  • Opinia o nauczycielu przedszkola
  • list motywacyjny przedszkole
  • list motywacyjny praca w przedszkolu
  • nauczyciel przedszkola
  • ile zarabia nauczyciel przedszkola
  • opinia o pracy nauczyciela przedszkola
  • cechy nauczyciela przedszkola