cat-right

Fryzjer

Fryzjer

Fryzjer jest to osoba zajmująca się pielęgnacją włosów (na którą składa się ich strzyżenie, mycie, czesanie, układnie, modelowanie), a także farbowaniem, rozjaśnianiem i dekoloryzacją. Profesjonalny fryzjer potrafi ocenić rodzaj i stan włosów, zalecić niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, dobrać fryzurę do kształtu twarzy i osobowości klienta.

Oprócz stylizacji fryzur codziennych, fryzjer zajmuje się także fryzurami okolicznościowymi, które tworzone są na takie okazje jak śluby, bale, przyjęcia itp. Ponadto potrafi zagęszczać i przedłużać włosy. Fryzjer musi interesować się modą oraz wiedzieć, jak odpowiednio dostosować fryzurę do konkretnych okazji.

Praca w zawodzie fryzjera wiąże się z licznymi kontaktami z innymi ludźmi.

Jak zostać fryzjerem?

Jak zostać fryzjerem?

Należy ukończyć szkołę średnią, by móc pracować w zawodzie fryzjera. Może być to szkoła zawodowa, technikum o profilu fryzjerskim lub szkoła policealna, po której ukończeniu otrzymuje się dyplom potwierdzający kwalifikacje. Ponadto kandydat powinien mieć ukończoną praktykę w salonie fryzjerskim. Swoje umiejętności może on rozwijać, zdobywając kolejno tytuły czeladnika i mistrza.

Fryzjer zatrudnienie znajdzie w każdym salonie fryzjerskim. Może także otworzyć swój własny zakład. Poza tym może również pracować na planach filmowych i zdjęciowych, w teatrach, czy w telewizji.

Ile zarabia fryzjer?

Ile zarabia fryzjer?

Pracując na stanowisku fryzjera można zarobić od 1000 złotych (na początku pracy w zawodzie) nawet do 10000 złotych (będąc właścicielem salonu fryzjerskiego).

Wynagrodzenie przewyższające średnią krajową pensję można uzyskać w większych, prestiżowych salonach.

Jakie cechy powinien mieć fryzjer?

Jakie cechy powinien mieć fryzjer?

Osoby chcące pracować w zawodzie fryzjera powinny być kreatywne oraz posiadać zdolności manualne i umiejętność zrozumienia potrzeb klienta. Fryzjerzy powinni potrafić rozróżniać barwy i odpowiednio je dobierać. Poza tym muszą być komunikatywni, spostrzegawczy i sprawni fizycznie. Nie mogą cierpieć na żadne choroby zakaźne, reumatyczne, alergiczne. Istotną cechą osób pracujących na stanowisku fryzjera jest również chęć rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy.

Posiadając własny salon fryzjerski, należy być osobą przedsiębiorczą, posiadającą pewne cechy marketingowca.

Jak aplikować na stanowisko fryzjera?

Jak aplikować na stanowisko fryzjera?Fryzjerstwo to dziedzina, która oprócz profesjonalnego strzyżenia, modelowania czy farbowania włosów, wymaga od wykonujących ten zawód specjalnych umiejętności interpersonalnych czy wysokiego poziomu kultury osobistej. Sam fach w ręku nie uczyni z ciebie dobrego fryzjera.

Zobacz czego szukali internauci
  • zawód fryzjer
  • kod zawodu fryzjer
  • fryzjer zawód
  • cechy fryzjera
  • ile zarabia fryzjer
  • cechy dobrego fryzjera
  • cechy osobowosci fryzjera
  • cechy osobowości dobrego fryzjera
  • umiejętności fryzjera
  • fryzjer kod zawodu