cat-right

Agent ubezpieczeniowy

Agent ubezpieczeniowy

Osoba pracująca na stanowisku agenta ubezpieczeniowego zajmuje się pozyskiwaniem nowych klientów, z którymi, w imieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, zawiera umowy ubezpieczeniowe. Zakłady ubezpieczeniowe nie zatrudniają agentów na etat. Najczęściej są oni zmuszeni do założenia własnej działalności gospodarczej.

Możliwe są dwie drogi w tym zawodzie: pierwsza to praca w charakterze agenta pośrednika, który tylko pośredniczy w zawieraniu umów, natomiast sam ich nie może zawierać, zaś druga to praca w charakterze agenta pełnomocnika, który bierze udział w podpisywaniu umów między klientami a ubezpieczycielem.

Agenci oferują m.in. ubezpieczenia na życie, komunikacyjne, turystyczne, majątkowe emerytalne. Ich praca jest bardzo trudna, ponieważ ludzie są do nich negatywnie nastawieni.

Agenci pracują w oddziałach zwanych unitami, nad którymi czuwa tzw. Unit Manager. Raz w tygodniu spotykają się na spotkaniach służbowych.

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Chcąc zostać agentem ubezpieczeniowym, nie trzeba legitymować się określonym wykształceniem. Teoretycznie może nim zostać każdy. Jednak osoba ubiegająca się o tę pracę musi pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, odbyć szkolenie kończące się egzaminem oraz otrzymać licencję, czyli zgodę na wykonywanie tego zawodu.

Zezwolenie na pracę otrzymuje się od Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeniowego lub Komisji Nadzoru Finansowego.

Ostatnio coraz częściej można spotkać się z tym, iż pracodawcy preferują kandydatów z wykształceniem wyższym ekonomicznym.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Zarobki agenta ubezpieczeniowego są wprost proporcjonalne do ilości klientów, jaką udaje mu się zdobyć. Wynagrodzenie osoby pracującej na tym stanowisku stanowi bowiem prowizja, którą otrzymuje wraz ze znalezieniem kolejnej osoby chcącej się ubezpieczyć w danym towarzystwie ubezpieczeniowym i może wynosić ono od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jaki powinien być agent ubezpieczeniowy?

Jaki powinien być agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy musi być osobą komunikatywną, mającą umiejętność przekonywania. Jest zmuszony do tego, by wytrwale poszukiwać nowych klientów, stąd też nie może tracić wiary we własne możliwości i zbyt szybko się poddawać. Powinien być zorganizowany i samodzielny. Jako że wyłącznie od niego zależy wysokość jego miesięcznego wynagrodzenia, musi być osobą przedsiębiorczą i odpowiedzialną.

Jak aplikować do zawodu?

Jak aplikować do zawodu?Agent ubezpieczeniowy to praca trudna i dość odpowiedzialna. Możemy mówić o jej dwóch rodzajach, które jednak wymagają od agenta taki samych cech, jak i umiejętności. Obecnie ze względu na rozwój sektora ubezpieczeniowego, wzrosły też wymagania względem kandydatów aspirujących na tę posadę.

Zobacz czego szukali internauci
  • zawody po ekonomii
  • agent ubezpieczeniowy wymagania
  • zawody ekonomia
  • cechy agenta ubezpieczeniowego
  • ile zarabia agent ubezpieczeniowy
  • jak zostać agentem ubezpieczeniowym
  • ekonomia zawód
  • zarobki agenta ubezpieczeniowego
  • agent ubezpieczeniowy