cat-right

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy jest osobą zajmującą się tworzeniem reklam i różnego rodzaju publikacji przy użyciu komputera. Osoba pracująca na tym stanowisku posiada szeroki wachlarz możliwości, związany z miejscem pracy i rodzajem wykonywanych materiałów reklamowych.

Do jego obowiązków może należeć tworzenie ulotek, plakatów, folderów, billboardów, banerów, wizytówek, czasopism, stron internetowych itd. Musi on dobrze znać wiele różnorodnych profesjonalnych programów graficznych.

Grafik komputerowy jest narażony na problemy ze wzrokiem i kręgosłupem, wywołane ciągłą pracą w pozycji siedzącej.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Obecnie jest duże zapotrzebowanie na grafików komputerowych. Bardzo ważne jest wyższe wykształcenie osoby ubiegającej się o pracę, jednak nie zawsze. Często pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na doświadczenie i umiejętności praktyczne kandydata.

Należy doskonale znać obsługę komputera, programów wykorzystywanych w pracy grafika oraz różnego rodzaju sprzętów biurowych – grafik komputerowy samodzielnie drukuje przygotowane materiały.

Osoba ta znajdzie pracę w agencjach reklamowych, studiach grafiki reklamowej, drukarniach, prasie, czy też w telewizji.

Ile zarabia grafik komputerowy?

Ile zarabia grafik komputerowy?

Wynagrodzenie grafika komputerowego zależy od wielkości firmy, dla której pracuje oraz od ilości i stopnia skomplikowania zlecanych mu prac. Średnia pensja takiego pracownika wynosi ok. 2000 złotych. Graficy z dużym doświadczeniem, pracujący w większych, bardziej prestiżowych agencjach reklamowych mogą zarabiać nawet 10000 złotych.

Grafiki komputerowy - wymagane cechy

Grafiki komputerowy - wymagane cechy

Aby być dobrym grafikiem komputerowym, należy przede wszystkim lubić pracę przy komputerze. Kandydat starający się o tę posadę powinien być dokładny, sumienny, terminowy. Ważna jest również umiejętność pracowania pod presją czasu oraz umiejętność pracy w zespole. Chcąc odnieść sukces w tym zawodzie trzeba być pomysłowym, kreatywnym, posiadać bogatą wyobraźnię, a także pewne wyczucie i intuicję, by odpowiednio trafić z reklamą do odbiorców. Istotną cechą jest również komunikatywność, gdyż do obowiązków grafika komputerowego może należeć kontakt z klientami. Niezbędna jest także łatwość koncentracji i skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu.

Jak aplikować do pracy?

Jak aplikować do pracy?Grafik komputerowy to zawód bardzo pożądany w dzisiejszych czasach. Aby jednak sprawnie i dobrze wykonywać powierzone zlecenia należy odznaczać się ogromną wiedzą z tego zakresu oraz umiejętnościami, które tak naprawdę ciągle muszą być udoskonalane. Wymaga to od kandydata na to stanowisko chęci rozwoju i umiejętności samokształcenia.

Czytaj więcej:
Jak aplikować do pracy?
Zobacz czego szukali internauci
  • grafik komputerowy
  • ile zarabia grafik komputerowy
  • grafik komputerowy zarobki
  • grafik komputerowy wymagania
  • zawód grafik komputerowy
  • ile zarabia grafik
  • ile zarabia webdesigner grafik komputerowy
  • jak zostać grafikiem komputerowym
  • zawód Grafik
  • grafik komputerowy zawód