cat-right

Mechanik samochodowy

Mechanik samochodowy

Praca mechanika samochodowego polega na naprawie, przeglądzie technicznym oraz wykonywaniu czynności regulacyjnych samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Coraz częściej mechanicy specjalizują się w pojazdach danego rodzaju (np. pojazdy osobowe, autobusy, pojazdy rolnicze), danego pochodzenia (np. samochody japońskie) lub nawet w pojazdach ściśle określonej marki.

Mechanik samochodowy, wraz z postępem technologii, nieustannie musi się rozwijać i wzbogacać swoją wiedzę. Obecnie dobry mechanik musi znać obsługę skomplikowanych elektronicznych i komputerowych układów.

Mechanik samochodowy pracuje indywidualnie lub w niewielkich grupach (dwu-, trzyosobowych). Pracownik narażony jest na substancje szkodliwe, toksyczne i drażniące (oleje, pyły, spaliny), a także na porażenie prądem, skaleczenia, stłuczenia.

Jak zostać mechanikiem samochodowym?

Jak zostać mechanikiem samochodowym?

Należy posiadać wykształcenie co najmniej zawodowe o profilu samochodowym, jeżeli chce się kandydować na stanowisko mechanika samochodowego. W związku z coraz większym skomplikowaniem i udoskonalaniem elementów pojazdów bardzo często zdarza się, iż wymagane jest wykształcenie średnie techniczne. Jednak zdecydowanie największe znaczenie ma doświadczenie w tej pracy. Dzięki niemu nietrudno jest znaleźć pracę w tym zawodzie.

Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy (przynajmniej kategoria B).

Tego rodzaju pracę należy poszukiwać w serwisach i warsztatach samochodowych, stacjach kontroli pojazdów, w fabrykach samochodowych oraz w firmach transportowych. Najbardziej opłacalne jest posiadanie własnego warsztatu samochodowego.

Ile zarabia mechanik samochodowy?

Ile zarabia mechanik samochodowy?

Miesięczna pensja mechanika samochodowego kształtuje się na dość dobrym poziomie. W mniejszych warsztatach samochodowych, które zajmują się niezbyt skomplikowanymi naprawami, mechanik może zarobić ok. 1500 – 2000 złotych. W większych serwisach jego zarobki mogą wynosić nawet 4000 złotych. Najwięcej, bo nawet ponad 10000 złotych można zarobić będąc właścicielem warsztatu samochodowego.

Jaki powinien być mechanik samochodowy?

Jaki powinien być mechanik samochodowy?

W pracy mechanika samochodowego istotna jest spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, by osoba pracująca na tym stanowisku była w stanie szybko odnaleźć istniejące usterki. Ponadto ważne są również cierpliwość, precyzja oraz pewne zdolności manualne. Dobrze jest, jeżeli pracownik posiada chęć ciągłego samorozwoju.

Alergie na substancje, które można spotkać w warsztacie samochodowym są przeciwwskazaniem do wykonywania tej pracy.

Jak pisać list motywacyjny do pracy mechanika?

Jak pisać list motywacyjny do pracy mechanika?Mechanik samochodowy to osoba, która profesjonalnie zajmuje się naprawą oraz diagnozą samochodów. Posiada niezbędną wiedzę w tym temacie oraz umiejętności, dzięki którym będzie mógł dobrze wykonywać swój fach. Oczywiście podobnie, jak w przypadku innych zawodów technicznych, od listu motywacyjnego bardziej liczy się prezentacja zdolności.

Zobacz czego szukali internauci
  • list motywacyjny mechanik samochodowy
  • Ile zarabia mechanik samochodowy
  • technikum profilowane
  • mechanik
  • jak zostac mechanikiem samochodowym
  • zarobki mechanika samochodowego
  • zawód mechanik samochodowy
  • średnie zawodowe
  • list motywacyjny dla mechanika samochodowego
  • mechanik samochodowy zarobki