cat-right

Jak pisać podanie o pracę, jako pielęgniarka?

Pielęgniarka to zawód bardzo odpowiedzialny. Obecnie przyjmowani do pracy w szpitalach i mniejszych klinikach są głównie absolwenci kierunków studiów wyższych takich jak pielęgniarstwo. Zarobki pielęgniarek są uzależnione od miejsca, w jakim pracują. Na zdecydowanie większe zarobki mogą liczyć pielęgniarki zatrudnione w prywatnych klinikach. Jednak proporcjonalnie wraz z wysokością zarobków idzie w parze trudność uzyskania etatu.

Przykładowe podanie o pracę, jako pielęgniarka


Warunki pracy i wynagrodzenie to przewaga prywatnych klinik nad państwowymi szpitalami. Warto zastanowić się jak napisać i co zawrzeć w jednostronicowym liście motywacyjnym, aby był on jak najbardziej treściwy a przy tym konkretny i przyjemny w odbiorze. Profesjonalnie przygotowany list motywacyjny potrafi odegrać niezwykle ważną rolę w całym procesie rekrutacji.

Pisząc swój list motywacyjny postaraj się uwzględnić te oto wskazówki – dzięki nim twoje podanie o pracę w charakterze pielęgniarki może okazać się o wiele skuteczniejsze.

 1. W pierwszym akapicie napisz dokładnie, na jaką posadę aplikujesz. Jeśli jesteś w stanie podać jak najbardziej szczegółowe informacje dotyczące samego ogłoszenia (numer referencyjny, miejsce zamieszczenia) to zrób to.
 2. Przynajmniej jeden akapit przeznacz na informacje dotyczące tego, gdzie zdobyłeś wykształcenie oraz, gdzie miałeś możliwość podejmowania praktyk zawodowych.
 3. Jeśli możesz pochwalić się już jakimś doświadczeniem zawodowym np. w państwowym szpitalu to koniecznie napisz o tym. Prywatne kliniki często cenią u pielęgniarek bardziej doświadczenie zawodowe aniżeli odpowiednie wykształcenie.
 4. Pisząc o dotychczasowej pracy postaraj się zamieścić możliwie, jak najwięcej szczegółów dotyczących twoich obowiązków. Postaraj się pokrótce wymienić najważniejsze z obowiązków, jakie spoczywały na twojej osobie.
 5. Jeśli obsługa komputera (w szczególności pakietu MS Office) nie stanowi dla ciebie wyzwania to wspomnij również o tym.
 6. Pamiętaj, że posiadane prawo jazdy to również twój atut.

Przykładowe podanie o pracę, jako pielęgniarka

Zobacz czego szukali internauci
 • podanie o prace pielęgniarka
 • podanie o prace pielęgniarki
 • podanie o pracę w szpitalu
 • PODANIE O PRACĘ DLA PIELĘGNIARKI
 • podanie o pracę pielęgniarka wzór
 • podanie o prace do szpitala
 • podanie o pracę pielęgniarki wzór
 • podanie o prace w szpitalu wzór
 • podanie o prace jako pielegniarka
 • wzór podania o pracę pielęgniarki