cat-right

Podanie o pracę w cukierni

Cukiernik zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju wyrobów cukierniczych, m.in. ciast, ciastek, cukierków, pieczywa cukierniczego, jak również przygotowywaniem lodów i deserów. Do jego obowiązków należy dekoracja otrzymanych wypieków oraz dbanie o ich apetyczny wygląd. Cukiernicy zazwyczaj znajdują pracę w różnego rodzaju hotelach czy też restauracjach, które w swoim menu szczególną uwagę poświęcają na wyroby słodkie.

Przykład podania o pracę w cukierni


Aby otrzymać posadę cukiernika w szanującym się hotelu czy też restauracji, trzeba wykonać niemalże tytaniczną pracę. Cukiernikami u większych pracodawców zostają zazwyczaj szczególnie utalentowane osoby, bądź cukiernicy z ogromnym doświadczeniem. Zanim jednak zostaniesz zaproszony na oficjalne prezentowanie swoich umiejętności i otrzymasz posadę cukiernika, to zapewne zostaniesz poproszony o zaprezentowanie swojego CV wraz z listem motywacyjnym. Chcąc zrobić dobre wrażenie na pracodawcy już na tym etapie pamiętaj, aby w CV i liście motywacyjnym odznaczać się profesjonalizmem, którego oczekiwać będzie od ciebie pracodawca przede wszystkim w kuchni.

Cukiernik to osoba, która powinna dokładać szczególnych starań, aby przyrządzane przez nią wyroby były nie tylko smaczne, ale też, żeby pięknie wyglądały. Szanujący się pracodawca na pewno nie zatrudni cukiernika, który zaprezentuje mu niechlujny list motywacyjny. Mając to na uwadze pamiętaj, żeby stosować się do tych wytycznych podczas pisania swojego podania o pracę (Curriculum Vitae i listu motywacyjnego):

 1. Pamiętaj, żeby napisać o tym, gdzie zdobyłeś niezbędne wykształcenie i doświadczenie zawodowe.
 2. Jeśli w twoim domu od dawno wypiekano placki i przygotowywaniu inne słodkie wyroby, to wspomnij też i o tym. Tradycyjne podejście do pracy cukiernika nabiera co raz większego znaczenia.
 3. Możesz napisać także o tym, że jesteś perfekcjonistą i nigdy nie kończysz swojego dzieła, dopóki nie uznasz, że jest wykonane należycie.
 4. Jeden akapit listu motywacyjnego możesz poświęcić na opis swojej bujnej wyobraźni, która pozwala ci wychodzić poza szablonowe myślenie w zawodzie cukiernika.

Przykład podania o pracę w cukierni

Zobacz czego szukali internauci
 • podanie o pracę cukiernik
 • podanie o prace w cukierni
 • list motywacyjny do cukierni
 • podanie o pracę do cukierni
 • podanie o prace w piekarni
 • list motywacyjny cukiernik
 • podanie o prace wzór cukiernik
 • podanie o prace jako cukiernik
 • podanie do cukierni
 • podanie o prace do piekarni