cat-right

Podanie o pracę – Administrator sieci

Administratorzy sieci i sprzętu komputerowe to w obecnych czasach osoby, które znajdują zatrudnienie praktycznie w każdej większej firmie, która do swojego prawidłowego funkcjonowania wymaga sprawnego działania wewnętrznej sieci komputerowej a także różnych innych sprzętów komputerowych w ramach całego przedsiębiorstwa. Wraz z rozwojem sektora IT i rozrostem warstwy elektronicznej każdego przedsiębiorstwa, co raz częściej poszukiwani są administratorzy, którzy potrafią poradzić sobie z trudnymi zadaniami.

Przykładowe podanie o pracę jako Administrator


Jeśli nosisz się z zamiarem podjęcia pracy w większej firmie, która od swoich pracowników oczekuje zarówno odpowiednich kompetencji jak i wykształcenia kierunkowego przełożonego na dotychczasowe doświadczenie zawodowe, to wiedz, że czeka cię niełatwe zadanie. Administratorzy z wykształceniem, co raz częściej wypierają z rynku domorosłych administratorów. Więc jeśli chcesz już na początku twoich starań o pracę Administratora przypodobać się swojemu pracodawcy, to postaraj się zastosować do tych kilku prostych zaleceń, co do pisania podania o pracę (CV a także i listu motywacyjnego).

Pisząc swoje CV wraz z listem motywacyjnym, pamiętaj, żeby unikać:

  1. Nadmiernego zachwalanie swoich umiejętności – pracodawca będzie miał okazję, żeby je sprawdzić w praktyce.
  2. Nieprofesjonalnych zwrotów i określeń – podanie o pracę rządzi się bardzo formalnymi kryteriami, dlatego potoczne określenia i zwroty zostaw sobie na czas, gdy zostaniesz już przyjęty do pracy.

W liście motywacyjnym pamiętaj, aby:

  1. Odwołać się do konkretnego ogłoszenia o pracę we wprowadzeniu swojego listu motywacyjnego (jeśli go znasz, to podaj numer ogłoszenia).
  2. Dokładnie opisać kierunek studiów, jaki ukończyłeś a także postaraj się wymienić swoje mocne strony. Jeśli posiadasz jakieś braki, napisz o nich również – dla pracodawcy będzie to sygnał, że potrafisz podejść krytycznie do swojej osoby i masz świadomość tego, że pewne rzeczy można robić jeszcze lepiej.
  3. W liście motywacyjnym wyraź również chęć wzięcia udziału w dodatkowych szkoleniach. Dasz pracodawcy do zrozumienia, że jesteś osobą, która nie spoczywa na lurach.

Przykładowe podanie o pracę jako Administrator

Zobacz czego szukali internauci
  • list motywacyjny administrator sieci
  • podanie o prace po studiach
  • proste podanie o prace