cat-right

Mechanik samochodowy

Praca mechanika samochodowego polega na naprawie, przeglądzie technicznym oraz wykonywaniu czynności regulacyjnych samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Coraz częściej mechanicy specjalizują się w pojazdach danego rodzaju (np. pojazdy osobowe, autobusy, pojazdy rolnicze), danego pochodzenia (np. samochody japońskie) lub nawet w pojazdach ściśle określonej marki.

Grafik komputerowy

Grafik komputerowy jest osobą zajmującą się tworzeniem reklam i różnego rodzaju publikacji przy użyciu komputera. Osoba pracująca na tym stanowisku posiada szeroki wachlarz możliwości, związany z miejscem pracy i rodzajem wykonywanych materiałów reklamowych.

Agent ubezpieczeniowy

Osoba pracująca na stanowisku agenta ubezpieczeniowego zajmuje się pozyskiwaniem nowych klientów, z którymi, w imieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, zawiera umowy ubezpieczeniowe. Zakłady ubezpieczeniowe nie zatrudniają agentów na etat. Najczęściej są oni zmuszeni do założenia własnej działalności gospodarczej.

Fryzjer

Fryzjer jest to osoba zajmująca się pielęgnacją włosów (na którą składa się ich strzyżenie, mycie, czesanie, układnie, modelowanie), a także farbowaniem, rozjaśnianiem i dekoloryzacją. Profesjonalny fryzjer potrafi ocenić rodzaj i stan włosów, zalecić niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, dobrać fryzurę do kształtu twarzy i osobowości klienta.

Nauczyciel przedszkola

Nauczyciel przedszkola jest to osoba zajmująca się wychowywaniem dzieci w wieku przedszkolnym. Swoje obowiązki pełni w placówkach zwanych przedszkolami. Wychowywanie to polega na efektywnej organizacji czasu dziecka, planowaniu czasu na naukę i zabawę.

Magazynier

Magazynier to osoba pracująca w magazynach i hurtowniach spożywczych, przemysłowych i kosmetycznych, zajmująca się ich prowadzeniem i nadzorująca ich funkcjonowanie. Osoba ta dba o towar znajdujący się w magazynie. Uzupełnia jego braki, składając odpowiednie zamówienia, sprawdza, czy dostarczony i wydany towar zgadza się z wystawionymi na niego fakturami, pilnuje, by był przechowywany w odpowiednich warunkach i by był przydatny do użycia – kontroluje daty ważności produktów. Magazynier zabezpiecza zawartość magazynu przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami. Musi także co pewien czas przeprowadzać inwentaryzację.