cat-right

Mechanik samochodowy

Praca mechanika samochodowego polega na naprawie, przeglądzie technicznym oraz wykonywaniu czynności regulacyjnych samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Coraz częściej mechanicy specjalizują się w pojazdach danego rodzaju (np. pojazdy osobowe, autobusy, pojazdy rolnicze), danego pochodzenia (np. samochody japońskie) lub nawet w pojazdach ściśle określonej marki.

Fryzjer

Fryzjer jest to osoba zajmująca się pielęgnacją włosów (na którą składa się ich strzyżenie, mycie, czesanie, układnie, modelowanie), a także farbowaniem, rozjaśnianiem i dekoloryzacją. Profesjonalny fryzjer potrafi ocenić rodzaj i stan włosów, zalecić niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, dobrać fryzurę do kształtu twarzy i osobowości klienta.

Pracownik socjalny

Praca socjalna polega na niesieniu pomocy osobom potrzebującym, tj. takim, które doświadczają problemów finansowych, rodzinnych, mieszkaniowych, zdrowotnych, czy też zawodowych. Obowiązkiem pracownika socjalnego jest odnalezienie takich osób przy pomocy m.in. wywiadu środowiskowego, dotarcie do nich, udzielenie pomocy w formie porady i wsparcia psychicznego lub w razie potrzeby skierowanie ich do właściwych placówek.