cat-right

Fryzjer

Fryzjer jest to osoba zajmująca się pielęgnacją włosów (na którą składa się ich strzyżenie, mycie, czesanie, układnie, modelowanie), a także farbowaniem, rozjaśnianiem i dekoloryzacją. Profesjonalny fryzjer potrafi ocenić rodzaj i stan włosów, zalecić niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, dobrać fryzurę do kształtu twarzy i osobowości klienta.

Sekretarka

Sekretarka to osoba zajmująca się prowadzeniem sekretariatu w małych, średnich, dużych firmach, także w korporacjach, w urzędach, w szkołach i w wielu innych miejscach. Jej praca w głównej mierze polega na organizacji dnia swojego przełożonego, do czego zalicza się m.in. dostarczanie mu korespondencji i ważnych dokumentów, umawianie spotkań, zebrań i konferencji oraz dbanie o to, by przełożony nie zapominał o umówionych terminach.

Listonosz

Listonosz, nazywany czasem „doręczycielem”, dostarcza listy, paczki, przesyłki oraz przekazy pieniężne do adresatów. Obecnie coraz rzadziej zdarza się, by zajmował się roznoszeniem emerytur, czy też rent, dzięki czemu zmalało ryzyko napaści na niego w celach rabunkowych, a praca jego stała się bezpieczniejsza. Bywa również, że przyjmuje od nadawców listy przeznaczone do wysyłki. Waga torby listonosza nie może przekraczać 20 kg. Duże odległości, dodatkowo z obciążeniem, pokonywane przez listonosza przyczyniają się do problemów z kręgosłupem oraz z kończynami dolnymi.